Wegańska Dominos Pizza

Domino’s Pizza wprowadzi z okazji Veganuary 2023 pierwszą w Niemczech fast foodową wegańską pizzę z jackfruitem. Będzie to kolejny po Hiszpanii, Australii i Wlk. Brytanii rynek na którym sieć, w krótkim czasie, wprowadza do swojej oferty wegańską pizzę.

Oh Jacky! z dodatkiem pomidorków koktajlowych, brokułów, kukurydzy i jako analogu mięsa, chlebowca powstał we współpracy z firmą Lotao, niemieckim producentem wykorzystującym jackfruita i firmą Bedda, produkującą wegański ser do pizzy.
Oh Jacky! będzie dostępna we wszystkich lokalach Domino’s Pizza od 4 stycznia. W tym samym terminie w menu pojawi się danie wegańskie Spinacho
Domino’s Pizza to amerykańska sieć pizzerii działająca w 80 krajach świata, gdzie ma 14 tysięcy lokali. W Posce sieć ma 60 lokali Domino oraz 60 “Dominium by Domino’s”, przejętej w 2020 roku sieci Pizza Dominium.
Veganuary to doroczna styczniowa kampania społeczna zachęcająca do jedzenia roślinnego. Zapoczątkowana w 2014 przez brytyjską organizacją pozarządową o tej samej nazwie kampania ma obecnie zasięg światowy i jest doskonała okazję by zmienić swój spożuć odżywiania i styl życia, lub przynajmniej podjąć pierwsze kroki w tym kierunku.
Jakie jest twoje styczniowe wyzwanie?

Share